ПРОТОКОЛ громадських слухань щодо проєкту відновлення для громади – «Реконструкція системи водопостачання з улаштуванням артезіанської свердловини, водонапірних башт та бювету в с. Новопетрівка Баштанського району Миколаївської області».
Місце проведення: с.Новопетрівка, вул. Центральна,95 (Приміщення Новопетрівської гімназії).
Дата та час проведення: 29 квітня 2024 року о 16-00 год.
Мета: зустріч з громадського обговорення концепції інфраструктурного проєкту “Реконструкція системи водопостачання з улаштуванням артезіанської свердловини, водонапірних башт та бювету в с. Новопетрівка Баштанського району Миколаївської області”.
Організатор громадського обговорення Пересунько Сергій Миколайович- сільський голова Широківської сільської ради.
Модератор: від «U-Lead з Європою» Вадим Денисенко.
розробники архітектурної концепції проєкту фірми «DELTA» – Дмитро Солодкий, Денис Левицький, Людмила Ковальчук
Присутні: група учасників проєкту - Валентина Касапа, Сергій Кухоцький, Наталія Тимошенко, Людмила Матолич.
Зареєстровані учасники громадських слухань – 34 особи.
Безпекові вимоги: обговорення проводиться в приміщення де є укриття.
Порядок денний:
Час |
Тема |
Спікери |
16:00 - 16:20 |
Реєстрація учасників та підключення учасників (якщо захід проводиться онлайн) |
Наталія Мандзіловська |
16:20-16:30 |
Відкриття зустрічі, представлення мети, організаторів, порядку денного, знайомство учасників |
Сергій Пересунько
|
16:30-16:45 |
Презентація проєкту робочою групою від громади |
Сергій Пересунько Сергій Кухоцький
|
16:45 - 17:05 |
Презентація архітектурної концепції проєкту |
Представник команди проєктантів Дмитро Авдюшенко |
17:05 -17:50 |
Обговорення концепції проєкту в форматі питань та відповідей, висловлення пропозицій та застережень |
Вадим Денисенко,
|
17:50 - 18:00 |
Підбиття підсумків зустрічі, обговорення подальших кроків |
Модератор зустрічі Вадим Денисенко |
Слухали:
Сільського голову Сергія Пересунько – керівника робочої групи, який ознайомив присутніх з порядком денним громадських обговорень та озвучив, що метою зібрання є обговорення концепції інфраструктурного проєкту «Реконструкція системи водопостачання з улаштуванням артезіанської свердловини, водонапірних башт та бювету в с. Новопетрівка Баштанського району Миколаївської області», за підсумками якого, буде враховано всі зауваження, пропозиції та застереження, щодо виготовлення проєктно-коштористної документації.
Подякував за плідну співпрацю програмі ‘‘U-LEAD з Європою’’ в розробці даного проєкту.
До відомі присутніх довів інформацію про те, що в 2022 році в результаті артилерійських обстрілів с.Новопетрівка, згідно технічного звіту офіційно задокументовано пошкодження башти Рожновського та трубопроводу централізованого водопостачання по селу Новопетрівка. Громада почала шукати можливості відновити в край необхідне для життєзабезпечення населення, якісне водопостачання. Також зазначив , що на конкурс подавалися два проєкти, другий був проєкт «Капітальний ремонт Широківської початкової школи з дошкільним підрозділом Широківської сільської ради Баштанського району Миколаївської області за адресою селище Широке, вул. Садова, 36», але на жаль він не пройшов в звчязку з недостатньої кількістю учнів.
На даний час Програмою ‘‘U -LEAD з Європою’’ виготовляється проєктно-кошторисної документації з подальшою допомогою у пошуку фінансування на виконання робіт. Із близько 300 заявок за результатами конкурсного відбору відібрано 26 об’єктів у тому числі проєкт від Широківської сільської ради.
Для подальшої реалізації проекту створено робочу групу, яка спільно з програмою ‘‘U-LEAD з Європою’’ розпочали розробляти проєктно-кошторисну документацію щодо реконструкції водопостачання в селі Новопетрівка. Оскільки це Європейські кошти, однією з умов реалізації проекту є проведення громадських обговорень з мешканцями громади та іншими зацікавленими особами. Акцентував увагу на новому Європейському підході до відновлення України. Наша спільна мета не просто відновити водопостачання, а реконструювати систему водопостачання, що відповідає європейським стандартам.
Слухали:
Сергія Кухоцького - члена робочої групи, який презентував проект «Реконструкція системи водопостачання з улаштуванням артезіанської свердловини, водонапірних башт та бювету в с. Новопетрівка Баштанського району Миколаївської області»,
його основну мету та зміни, які будуть відповідати сучасним стандартам.
Слухали:
Дмитра Солодкого та Дениса Левицького, які презентували присутнім архітектурні рішення, що розроблені в рамках впровадження проекту. Проєктною документацією передбачається улаштування системи водопостачання із розділенням на 5 пускових комплексів, зокрема:
1 пусковий комплекс - Заміна водонапірної вежі Рожновського ВР біля свердловини № 369, що включає:
- демонтаж існуючої водонапірної вежі біля артезіанської свердловини №369 із встановленням на її місце нової вежі Рожновського ВР ;
- перепідключення встановленої вежі до існуючої артезіанської свердловини №369;
- встановлення мобільної дизельної електростанції - генератора (ДЕС) для системи резервного живлення насосної станції або глибинного насосу.
2 пусковий комплекс – Будівництво (буріння) нової артезіанської свердловини замість шахтного колодязю № 370 зі східної сторони с. Новопетрівка та встановлення водонапірної вежі Рожновського ВР з перепідключенням до водопровідної мережі, що включає:
-
будівництво (буріння) артезіанської водозабірної свердловини глибиною до 90 м;
-
демонтаж існуючої водонапірної вежі біля артезіанської свердловини №370 із встановленням нової вежі Рожновського ВР;
-
будівництво підземної насосної станції колодязного типу або глибинного насосу з монтажем обладнання та підключенням до водонапірної вежі Рожновського ВР;
-
встановлення мобільної дизельної електростанції - генератора (ДЕС) для системи резервного живлення насосної станції або глибинного насосу.
3 пусковий комплекс - Будівництво нового бювету з ротондою закритого типу по вул. Центральній, що включає:
-
будівництво ротонди закритого типу для функціонування протягом року;
-
улаштування установки очищення води на основі зворотного осмосу з підключенням до відновленої мережі господарського водопостачання;
-
улаштування водорозподільних колонок;
-
передбачити освітлення та вентиляцію ротонди.
4 пусковий комплекс - Реконструкція розподільчого трубопроводу господарського водопостачання із західної сторони села по вул. Садова, Вишнева, Соборна, Центральна, що включає:
- заміну ділянок азбестоцементних та стальних трубопроводів діаметром 100-120 мм на пластикові трубопроводи діаметром 110 мм марки РЕ100 SDR-17 згідно ДСТУ EN 12201-2 орієнтовною довжиною 5,0 км (діаметр та довжину уточнити при проєктуванні);
- встановлення колодязів із запірною арматурою для перепідключення всіх 226 існуючих та перспективних абонентів (214 домогосподарств та 12 комунальних, комерційних і релігійних закладів села);
- встановлення пожежного резервуару біля артезіанської свердловини № 369 (необхідний об’єм уточнити при проектуванні);
- встановлення та облаштування вузла обліку витрати води на вводі.
5 пусковий комплекс - Реконструкція розподільчого трубопроводу господарського водопостачання зі східної сторони села по вул. Ставкова, Шевченка та Молодіжна, що включає:
-
заміну ділянок азбестоцементних трубопроводів діаметром 50-100 мм на пластикові трубопроводи діаметром 110 мм марки РЕ100 SDR-17 згідно ДСТУ EN 12201-2 орієнтовною довжиною 3,7 км (діаметр та довжину уточнити при проектуванні);
-
встановлення колодязів із запірною для перепідключення всіх 87 існуючих та перспективних абонентів (87 домогосподарств);
-
встановлення пожежного резервуару біля артезіанської свердловини № 370 (необхідний об’єм уточнити при проектуванні);
-
встановлення та облаштування вузла обліку витрати води на вводі.
Слухали:
Людмилу Ковальчук, яка презентувала інженерні рішення по проекту, враховуючи екологічні чинники та вимоги до енергозбереження.
Потужність системи водопостачання має забезпечувати потреби води для населення с. Новопетрівка 1100 чол., у т.ч. для адміністративних, комунальних, комерційних установ та релігійних будівель.
Загальна потужність установки очищення води бювету до 250 л/год, що має забезпечувати потреби питної води для населення не менше 1100 чол.
Орієнтовна довжина розподільчих трубопроводів системи водопостачання Д50-120 мм – 12,9 км, з яких підлягає заміні 8,7 км.
Загальна орієнтовна кількість колодязів на трубопроводах водопостачання 313 шт., що дорівнює кількості підключень (абонентів), з яких 301 шт. – підключення домогосподарств та 12 шт. – підключення комунальних, комерційних та релігійних закладів.
Процес обговорення інфраструктурного проєкту
Перед початком проведень обгорнень пропозицій та зауважень від присутніх на заході представників громадськості секретарем громадських слухань роз’яснено, що перед тим, як ставити свої питання або висловлювати думки, пропозиції, рекомендації необхідно назвати своє прізвище, ім’я, а також найменування юридичної особи, якщо питання ставиться її представником.
Слухали:
Романюк Валентину Василівну: яка запитала- чи після виготовлення проектно-кошторисної документації,
‘‘U-LEAD з Європою’’ планує долучитись до реалізації даного проєкту.
У відповіді на порушення даного питання ‘‘U-LEAD з Європою’’ відповіли:- що ми раді співпрацювати з Вашою громадою, громада сильно постраждала від збройної агресії рф, але ми не виділяємо кошти на будівництво, ми допомагаємо в виготовленні проєктно-кошторисної документації, та допоможемо знайти донорів для фінансування даного проєкту.
Хоча знаємо, що Ваша громада вже шукає донорів на фінансування проєкту.
Слухали:
Поляшенко Тетяну Йосипівну, яка звернулась з запитанням чи будуть встановлені лічильники біля кожного дому.
Так, згідно проєкту лічильники будуть встановлені на кожен двір.
Слухали:
Горелко Оксану Анатоліївну, яка звернулась із запитанням, яким діаметром труби, буде підключення до домогосподарства від магістральної труби.
Вирішувати Ви будете самі, але ми рекомендуємо d-30.
Слухали:
Поляшенко Тетяну Йосипівну, чи будуть встановлювати задвишки на магістральній.
Так, проєктом передбачено встановлення задвижок на кожну вулицю.
Слухали:
Плужник Оксану Геннадіївну, яка внесла пропозицію встановити дві башти, бо однієї буде недостатньо для забезпечення водою всього села.
Відповів: Дмитро Левицький: я був у Вашому селі і бачив систему водопостачання, якщо поставимо труби згідно даного проєкту, води буде вистачати всім. На даний час погане водопостачання в зв′язку з сильним засміченням труб.
Але також зауважив, що недоцільно поливати огородину очищеною водою.
Слухали:
Горелко Оксану Анатоліївну, яка зазначила, що Ви створили гарний проєкт, якщо він буде реалізований, це буде дуже здорово. Дякуємо Вам!
Ухвалили:
За результатами громадського обговорення взяти за основу концепцію інфраструктурного проєкту «Реконструкція системи водопостачання з улаштуванням артезіанської свердловини, водонапірних башт та бювету в с. Новопетрівка Баштанського
району Миколаївської області».