Широківська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Безпечне зберігання продуктів харчування

Дата: 17.06.2024 13:44
Кількість переглядів: 82

  Турбота про здоров'я включає в себе не тільки спорт, правильний режим праці і відпочинку, цікаве дозвілля, але і правильне харчування. Окупанти продовжують обстрілювати нашу енергетичну інфраструктуру, тож останнім часом вся країна потерпає від вимушених вимкнень електроенергії. Зберігання харчових продуктів в таких умовах може бути викликом, особливо влітку, адже йдеться не просто про їхню свіжість, а й про безпеку для здоров’я. Недостатньо просто покласти продукти в холод, дуже важливо в чому саме вони зберігаються та при якій температурі. 

       Якщо говорити про посуд, то продукти не можна зберігати в алюмінієвому і чавунному посуді, а ось в емальованому можна. Алюмінієвий посуд не піддається окисленню, а чавунний може бути з іржею. Тому в холодильник їх краще не ставити.

       Вершкове масло, маргарин, сир, сало, ковбаси, не варто зберігати в поліетиленових пакетах. Продукти там відволожуються і починають пліснявіти, Найкраще для масла підходять контейнери, фольга, а сир і копчені продукти можна загорнути в пергаментний папір.                                                             

      Якщо для зберігання продуктів використовуються пластикові ємності, то вони повинні бути призначені саме для харчових продуктів. Контейнери позначають спеціальними значками — там може бути зображена чарка або вилка з ложкою. Треба обов'язково звертати увагу на маркування.

    Посуд з меламіну схожий на порцеляновий, але насправді є різновидом пластмаси. Такий посуд виглядає дуже привабливо і не б'ється, але він дуже шкідливий. Меламін вкрай небезпечний для людини. Меламіновий посуд при контакті з водою, гарячою їжею або з кислотою, наприклад, оцтом або майонезом, починає виділяти формальдегід і може навіть викликати рак.        

        Не варто захаращувати місце в холодильнику зайвими продуктами, адже чим більше вільного простору, тим краще циркулює повітря (що важливо для збереження свіжості продуктів). Потрібно розкласти все по поличках для дотримання правил температурного режиму зберігання продуктів. Температура у холодильнику різниться у різних його зонах:

- найтепліше місце холодильника – дверцята. Зона призначена для зберігання продуктів, що не швидко псуються. Це соуси, напої, спеції. Зазвичай у дверцятах зберігають яйця, але це поширена помилка - постійна зміна температури при відкриванні дверцят тільки знизить термін їх зберігання;

- верхні полиці відмінно підходять для продуктів, що швидко псуються, таких як, наприклад, молочні та кисломолочні продуктів, м'ясо, риба;

- нижче полиці оптимально використовують для готової їжі та напівфабрикатів;

- нижні ящики використовують для окремого зберігання фруктів та овочів.

        Не забувайте щонайменше раз на тиждень протирати полички холодильника і  проводити ревізію: перевіряти термін придатності, щоб зрозуміти, що потрібно з'їсти в першу чергу, а що взагалі час викинути. Також не варто забувати про своєчасне проведення розморожування холодильника для його нормальної роботи.

До правил зберігання продуктів харчування також належить дотримання принципів товарного сусідства:

- забороняється зберігати заморожені та охолоджені продукти разом;

- не можна зберігати сухі та вологі продукти поряд (сухі вбиратимуть вологу);

- не можна зберігати разом продукти, які вбирають і віддають; 

- не можна зберігати їжу поруч із сирим м'ясом або рибою, це може сприяти зараженню готової їжі;

- необхідно зберігати продукти розподіливши їх за категоріями (гастрономія, м'ясо, овочі, фрукти, бакалія тощо);

- продукти зберігати у заводській упаковці.

Найчастіше приходячи з магазину, ми залишаємо пакети на кухні на якийсь час і відволікаємось (йдемо переодягатися, відпочивати і т.д.). Навіть нетривале знаходження продуктів при кімнатній температурі знижує їх терміни придатності (особливо для тих, що швидко псуються). І це не рахуючи часу, проведеного з пакетом у дорозі до будинку.

        Запам’ятайте, що від правильності зберігання продуктів залежить їх якість, а отже і користь для організму. Будьте здорові !Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора