👣Будуємо своє життя без бар'єрів: як на Миколаївщині впроваджують систему раннього втручання
Три заклади охорони здоров'я у Миколаївській області уклали договори з Національною службою здоров’я України за пакетом послуг «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та /або хворими, протягом перших трьох років життя». Про це розповів заступник начальника управління охорони здоров'я Миколаївської обласної військової адміністрації Олег Бабін.
«На сьогодні неонатальні скринінги проводяться на чотири спадкових захворювання (фенілкетонурія, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз та адреногенітальний синдром). До того ж 26 спеціалістів/фахівців з Миколаївщини, які задіяні в системі раннього втручання, пройшли підвищення компетентності (онлайн-курс ЕdEra) та отримали відповідні сертифікати», – наголосив Олег Бабін.
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 12.01.2022 № 52 «Про затвердження переліку установ державної та/або комунальної форми власності, які виконують функції експертного та регіональних центрів неонатального скринінгу для створення нової системи неонатального масового скринінгу в Україні» для Миколаївської області затверджено лікувальну установу на Дніпровщині.
Довідково. Система раннього втручання передбачає виявлення та профілактику порушень розвитку у дітей, підвищення якості життя, супровід й підтримку таких сімей.
Зазначимо, система раннього втручання впроваджується у межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої Леді України Олена Зеленська.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree