Яка медична допомога гарантована внутрішньо переміщеним особам при інсульті

Дата: 30.09.2024 15:07

Внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на медичну допомогу при інсульті в будь-якому куточку країни – вона безоплатно надається у 226 лікарнях. Повну вартість лікування оплачує НСЗУ, незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта.

Пацієнта з підозрою на гострий мозковий інсульт бригада екстреної медичної допомоги доставляє в той медзаклад, що має договір з НСЗУ на лікування інсульту.

Переконатися, що швидка відвезла пацієнта в лікарню, де лікують інсульт можна:
– зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
– знайти самостійно заклад на сайті НСЗУ за допомогою онлайн-карти на дашборді Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій

Вимагання у внутрішньо переміщеної особи, що екстрено потрапила до лікарні, електронного направлення, оплати благодійних внесків чи окремих обстежень – неправомірні. У таких випадках варто подати звернення про порушення:
– зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
– оформити через електронну форму на сайті НСЗУ за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Які послуги з безоплатного лікування інсульту отримує пацієнт:
– Первинний огляд та оцінка тяжкості стану.
– Проведення нейровізуалізації при підозрі на гострий мозковий інсульт (не пізніше 60 хвилин з моменту звернення або доставлення пацієнта з підозрою на гострий мозковий інсульт).
– Лабораторні дослідження: клінічний і біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз тощо.
– Усі необхідні інструментальні дослідження: спіральна комп’ютерна томографія (СКТ) головного мозку включно з СКТ- ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією у цілодобовому режимі.
– Тромболітична терапія включно з необхідними ліками при ішемічному інсульті.
– Ендоваскулярне нейроінтервенційне втручання.
– Нейрохірургічна допомога.
– Динамічне спостереження за функцією ковтання.
– Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації.
– Консультації лікарів.
– Реабілітаційна допомога в гострому періоді.
– Забезпечення лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами.
– Своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b

За інформацією Національної служби здоров’я України.Фото без опису