Дистанційне навчання в умовах воєнного часу.

Дата: 14.10.2024 08:21

У 2024-2025 навчальному році в Баштанському районі у деяких закладах продовжується дистанційне та змішане навчання, коли поєднуються різні режими роботи. Однак, важливо дотримуватись певних вимог, щоб забезпечити комфортні умови для навчання та зберегти здоров’я учнів.

Як уникнути перевтоми під час дистанційного навчання?

Для зменшення навантаження та запобігання перевтомі, необхідно:

• Правильно облаштувати робоче місце;

• Обмежувати тривалість роботи за комп’ютером;

• Дотримуватись профілактичних заходів для запобігання перевтомі.

Вимоги до робочого місця

Правильна організація робочого місця школяра є ключовим фактором для здорового навчального процесу. Важливим є вибір правильного письмового столу та стільця, а також правильне освітлення приміщення.

Основні рекомендації:

• Приміщення повинно мати природне та штучне освітлення.

• Стіл має бути розташований таким чином, щоб уникнути потрапляння прямого світла в очі. Природне світло повинно надходити переважно зліва.

• Монітор необхідно розміщувати на відстані 60-100 см від очей, трохи нижче рівня очей.

Правильний вибір меблів також впливає на здоров’я. Для дітей зростом до 120 см рекомендується стіл висотою до 52 см, для дітей зростом від 120 до 150 см — стіл висотою від 52 до 61 см, а для дітей зростом понад 150 см — 75 см. Ступні дитини повинні повністю стояти на підлозі, а коліна утворювати прямий кут.

Обмеження тривалості роботи за комп’ютером

Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, тривалість безперервної роботи учнів з технічними засобами повинна бути обмеженою:

• Для учнів 1 класу — не більше 10 хвилин;

• Для учнів 2-4 класів — не більше 15 хвилин;

• Для учнів 5-7 класів — не більше 20 хвилин;

• Для учнів 10-11 класів на першій годині занять — до 30 хвилин, на другій — не більше 20 хвилин.

При здвоєних уроках для учнів старших класів тривалість роботи за комп’ютером на першому уроці не повинна перевищувати 25-30 хвилин, а на другому — 15-20 хвилин.

Профілактика перевтоми

Щоб уникнути перевтоми та зорової втоми, важливо робити регулярні перерви під час занять. Через кожні 20-25 хвилин роботи за комп’ютером рекомендується робити короткі паузи для вправ та для очей. Через кожні 50-60 хвилин необхідно влаштовувати перерви тривалістю 10-15 хвилин, під час яких варто виконувати фізичні вправи або просто прогулятися.

Не забувайте також моргати кожні 5 секунд, якщо відчуваєте напруження в очах. Це допомагає зволожувати рогівку і знімати напруження.

Піклуйтеся про здоров’я своїх дітей!

Дотримання простих, але ефективних правил допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, таких як остеохондроз, короткозорість та інші хвороби, пов’язані з тривалим сидінням та недостатньою фізичною активністю.