Увага Лептоспіроз!

За поточний період 2024 року в Україні зафіксовано 230 випадків лептоспірозу. Лише за серпень зареєстрували 83 випадки — це у 2,5 разів більше, ніж за липень.

08:20 14.10.2024

Необхідність відбитку печатки на довідці про заробітну плату

Відповідно до ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року, незалежно від перерв.

08:17 14.10.2024

📢 Стартує серія правопросвітницьких онлайн-заходів для підвищення обізнаності ВПО, організованих Офісом Омбудсмана

На вас чекають виступи представників міністерств та громадських організацій про практичні можливості у різних сферах. Також ви матимете змогу поставити запитання. На них відповідатимуть працівники Офіс Омбудсмана України.

12:18 07.10.2024

Хто виправить помилку у трудовій книжці?

Запитання: Збираюсь на пенсію. Лише зараз зауважив, що у трудовій книжці моє ім’я В’ячеслав написано без апострофа, а в паспорті з апострофом. Хто і як має виправити це, аби врахували мою трудову книжку?

11:28 04.10.2024

Чи потрібно пенсіонеру повідомляти органи Пенсійного фонду  про зміну прізвища і як замінити пенсійне посвідчення у зв’язку з цим?

Чи потрібно пенсіонеру повідомляти органи Пенсійного фонду про зміну прізвища і як замінити пенсійне посвідчення у зв’язку з цим?

Отримувач пенсії зобов’язаний повідомити Пенсійний фонд про зміну своїх персональних даних. Для цього слід подати відповідну заяву, до якої додати новий паспорт громадянина України та документ, на підставі якого внесено зміни.

11:27 04.10.2024